Як доглядати за зубами з вінірами і люмінірами: спосіб життя, правила гігієни і харчування

01 травня 18:11 Категорію «Статті»
        Вініри і люмініри - це тонкі накладки, які перетворюють вашу посмішку. Для їх кріплення сьогодні використовується клей останнього покоління, який на молекулярному рівні проникає між клітинами як тканин зуба, так і реставраційного матеріалу, завдяки чому тримається протез дуже надійно. Незважаючи на це, є деякі особливості в правилах догляду, про які обов'язково потрібно знати.
        Найголовніше - знизити навантаження, не відкушувати зубами тверді овочі і фрукти, а також ретельно стежити за гігієною. Не варто забувати регулярно відівідувати свого лікаря - стоматолог огляне зуби, перевірить їх стан під пластинками і при необхідності проведе лікування.
Особливу увагу необхідно приділити композитним вінірами - вони мають більш погану фіксацію на зубах в порівнянні з керамічними накладками і Люмініри, а також схильність до фарбування.

       Які засоби гігієни повинні бути у вас в арсеналі
       Зубна щітка - тільки з м'якою щетиною - нею чистити саму поверхню вінірів і Люмініри. Занадто жорсткі волоски можуть призвести до утворення тріщин. Самі зуби можна чистити звичаною щіткою середньої жорсткості. Електричні щітки саме для зубів з вінірами не використовувати - вібрація може призвести до відклеювання пластинок. Знову ж таки, в таких щітках використовуються досить агресивні щетинки і навіть пластикові елементи, які можуть пошкодити матеріал, зробити його більш шорстким - від таких насадок точно варто відмовитися.
       Зубна паста - без додавання абразивних частинок (не відбілювати!) - така паста також може привести до утворення мікротріщин на поверхні протезів.
       Іригатор - дозволяє очистити як міжзубні проміжки, так і поверхню вінірів від нальоту. Додатковий бонус - масаж ясен - слизові насичуються киснем, обмінні процеси в них відновлюються.
       Ополіскувач для порожнини рота - вибирайте той засіб, який потрібно саме вам з урахуванням наявних проблем: для боротьби із запаленням ясен, для зменшення чутливості зубів, для зміцнення емалі (з фтором).

       Як правильно чистити зуби з вінірами і Люмінірами
Тут немає нічого особливого: вранці до сніданку і ввечері після всіх прийомів їжі з використанням щітки і пасти. Комплекс доповнити використанням іригатора, в завершенні прополоскати порожнину рота ополіскувачем.
       Після кожного прийому їжі - обов'язкове видалення залишків їжі. Бажано знову ж за допомогою іригатора. Важливо підтримувати стан не тільки вінірів, але і зубів під ними, а також ясен. Пам'ятайте, що навіть при наявності протезів зуби руйнуються - їх просто можна втратити.

       Чи можна користуватися зубною ниткою?
       Однозначних заборон на використання зубної нитки і міжзубних йоршиків немає, але потрібно бути обережними при їх застосуванні. Після протезування мікропроміжків між зубами, природно, зберігаються. Але тут дуже важливо не переміщати нитки від ясен до країв (тобто не робити вертикальні руху) - звичайно, не відразу, але поступово за рахунок таких дій накладки можуть пошкодитися. Якщо хочете користуватися ниткою - вводите кінчик не знизу (від ріжучої поверхні), а безпосередньо в область між зубами в районі ясна - в самий великий проміжок. Після очищення виймайте її аналогічним чином.АвторизацияРегистрация